Skip to main content


© The Gospo’s

Blog

Cały ten luty

By 1 maja, 20208 komentarzy
Cały ten luty

Luty zleciał nie wiadomo kiedy. Wam też? Przyznam się bez bicia, że to nie był najlepszy miesiąc w moim życiu. Był jakiś taki pokraczny, zapłakany i pełen małych potyczek. Ale na szczęście zostawił za sobą też delikatny inspirujący powiew. Co zachwyciło mnie w lutym, co wzruszyło, co bym chciała mieć i gdzie bym chciała pojechać?

Inspiracje i zachwyty lutego

1. OPOWIEŚĆ O VANUATU

Wyspy Pacyfiku mamy po tzw. drugiej stronie płotu, więc gdy pewnego stwierdziliśmy, że mamy ochotę na wakacje (tak, wiem dziwnie to brzmi ‘wakacje od Australii’), zaczęliśmy bliżej przyglądać się tym okolicom. No i trafiłam na wpis u Magdy Biskup, na blogu careerbreak.pl, o Wyspie Yakel. Zatkało mnie! Zobaczcie sami tutaj.

A potem kolega Marcin z bloga Livealife.pl (który zresztą teraz odbywa piękną podróż po Ameryce Łacińskiej) napisał „Hej, jest nowy show na CNN, kręcony zresztą przez Philipa Blooma i pierwszy epizod można obejrzeć teraz, właśnie z Vanuatu. Może się przyda w podjęciu decyzji”. Obejrzyjcie ten odcinek tutaj.

Tak, chcę na Vanuatu!

2. INSTAPLAKATY

Nie uwierzycie, ale w przeciągu ostatnich 4 miesięcy padły nam dwa przenośne dyski. I podjęłam decyzję, że wreszcie muszę wydrukować zdjęcia z podróży dookoła świata, bo jak i one by przepadały, to… W związku z tym, że w podróży moim aparatem był IPhone, a zdjęcia były obrabiane przez Instagram, wymarzyłam sobie instagramowe plakaty i pudełeczko wspomnień, o takie, jak tutaj. Zaczynam przebieranie zdjęć do druku.

fotomaton

3. TAJSKA KNAJPA

Znaleźliśmy swoją ulubioną knajpę! Jest co prawda godzinę drogi od Brisbane, ale… czego się robi dla jedzenia? W Spirit House mamy jedzenie inspirowane tajską kuchnią. Jest smacznie i klimatycznie.

5. KOSZULKA Z KIEŁBASĄ

Wspominał Wam już, że uwielbiam koszulki z polskimi napisami i konsternację Australijczyków, gdy starają się ‘to’ przeczytać? Uwielbiam i mam już ich kilka! Ale teraz chcę , bo nie dość, że jest po polsku, to idealnie pasuje do australijskich realiów. Po za tym trzeba reklamować polskich projektantów wśród Polonii!

898_1

6. INSTAGRAM HIEN NGUYEN 

Czyli piękne, minimalistyczne zdjęcia dziewczyny z … Australii! Nie ma ich jeszcze dużo, mam nadzieję, że będzie tylko więcej.

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=http%3A%2F%2Finstagram.com%2Fp%2FzQ0i7Ujv2I%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBOzRjdef1AwZBnjHKTXkwh08XofzyjuzHWHo7M5uZBF2WveXr4ZAr8zYQ9NyE3T4wJCmsYTgsHvHAH7EuhxZCXzRO0WbEAZA1jisZAJVL938Xd6TvbQQvvzSwVrM6LhuodEVEmRkiVxiBSdFIsZBVMvHAOHQt802nVCQdG4AqF1r7EXqxCNF2hGWnUbQ64OHnxqtNh14yDGmmjCJkDf2rKA1ZAZB5BHbxjnVqz23mbxtWoA7mkG7bD0tIZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"The requested resource does not exist","type":"OAuthException","code":24,"error_subcode":2207045,"i (truncated…)

7. PĄCZKI

Zrobiłam pączki. Pierwszy raz w życiu! I wyszły pyszne. To było wyzwanie, zakończone sukcesem i przyznam, że dało mi wiarę w moje kulinarne zdolności. Może przerzuć się na kulinarnego bloga o polskim żarciu? Przepis najdziecie tutaj.

IMG_2592

8. KUCHENNE GADŻETY

Jak już o kuchni mowa to chcę je wszystkie! Zobaczcie tutaj.

creative-kitchen-gadgets-66

9. NIEZWYKŁA WALENTYNKA

Zobaczcie sami ten filmik. Może być coś lepszego?

10. MYŚL PO LUTYM

1232f2261a1f4cd26ce5dd79dc0157f4

Sprawdź moje styczniowe zachwyty!

Podziel się swoimi w komentarzu, albo napisz do mnie na whereisjuli@gmail.com. Julia.

8 komentarzy

Leave a Reply