Skip to main content


© The Gospo’s

Lifestyle

Cały ten maj, cały ten czerwiec

By 14 czerwca, 20204 komentarze
Cały ten maj, cały ten czerwiec

Ostatnie dwa miesiące były super intensywne! Pełne wrażeń, emocji, wzruszeń i gości. Od końca kwietnia nasz tętni życiem i będzie tak tętnił jeszcze, co najmniej przez miesiąc. Ledwo nadążam ze zmienianiem pościeli. I za pakowaniem walizki też, bo ciągle gdzieś jeździmy.

Co zachwyciło mnie w maju i w czerwcu, co wzruszyło, co bym chciała zrobić i mieć i gdzie bym chciała pojechać? Oto proszę lista majowo-czerwcowa.

Inspiracje i zachwyty maja oraz czerwca

1. Podwodny świat Australii

Moje nurkowanie z butlą na Wielkiem Rafie można opisać hasłem „Jak pokonać Pana Stracha”. Bałam się, jak diabli! Ale się udało. Zanurkowałam pierwszy raz w życiu i spotkałam się z żółwiem oko w oko. Jak było? Poczytajcie tutaj.

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Finstagram.com%2Fp%2F4N4vNDvfhM%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBOzRjdef1AwZBnjHKTXkwh08XofzyjuzHWHo7M5uZBF2WveXr4ZAr8zYQ9NyE3T4wJCmsYTgsHvHAH7EuhxZCXzRO0WbEAZA1jisZAJVL938Xd6TvbQQvvzSwVrM6LhuodEVEmRkiVxiBSdFIsZBVMvHAOHQt802nVCQdG4AqF1r7EXqxCNF2hGWnUbQ64OHnxqtNh14yDGmmjCJkDf2rKA1ZAZB5BHbxjnVqz23mbxtWoA7mkG7bD0tIZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their pass (truncated…)

2. Spotkanie z Kapitanem Radomskim

Jurek to jedna z najbardziej inspirujących osób, jaką miałam okazję poznać. Jego historii mogłabym słuchać dniami i nocami, a od książki nie mogę oderwać nosa. Usiąść na jachcie, który ponad 30 lat żeglował po morzach i oceanach i zjeść kanapkę ze smalcem zapitą rumem z jego kapitanem – to było coś. O moich wrażeniach przeczytacie tutaj.

Jerzy Radomski i Julia Raczko

3. Kukbuk. Wnętrza i Podróże

Mówiłam Wam już, że lubię ładne rzeczy? Kukbuk zdecydowanie mieście się w kategorii „ładne”. Gdy wylądował w mojej skrzynce, podskoczyłam z radość. Mnóstwo fajnych historii, pięknych zdjęć i smacznych przepisów. Widzieliście, czytaliście?

IMG_2979

4. Blog In a Faraway Land

Wszystko, co robi Marta (tak – autorka jest Polką) jest piękne! Zdjęcia, blog, konto na Instagramie – uwielbiam. Jeśli jeszcze nie znacie – poznajcie.

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Finstagram.com%2Fp%2F40lDDiRkLB%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBOzRjdef1AwZBnjHKTXkwh08XofzyjuzHWHo7M5uZBF2WveXr4ZAr8zYQ9NyE3T4wJCmsYTgsHvHAH7EuhxZCXzRO0WbEAZA1jisZAJVL938Xd6TvbQQvvzSwVrM6LhuodEVEmRkiVxiBSdFIsZBVMvHAOHQt802nVCQdG4AqF1r7EXqxCNF2hGWnUbQ64OHnxqtNh14yDGmmjCJkDf2rKA1ZAZB5BHbxjnVqz23mbxtWoA7mkG7bD0tIZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their pass (truncated…)

5. Drinki w Mr & Mrs G 

To zdecydowanie najlepsze drinki w Brisbane! W super miejscu, w centrum miasta, nad samą rzeką, wszystko na plus. Koniecznie zajrzyjcie, jak będzie w okolicy.

11-Order-a-drink-in-fin-style

6. Kempingowe zdjęcia na Our Camp Life

Co ja tu będę gadać – zajrzyjcie tutaj.

7. Góry, których szuka się w dole

Czyli australijskie Blue Mountains! Szczególnie o świcie. Wylegujące się między szczytami chmury sprawią, że opadnie Ci szczęka. Kilka zdjęć tutaj.

Wschód słońca w Blue Mountains

8. Myśl majowo-czerwcowa

51590799d3908dc705ca3434762fe462

Sprawdź moje wcześniejsze zachwyty!

Podziel się swoimi w komentarzu, albo napisz do mnie na whereisjuli@gmail.com. Julia.

4 komentarze

 • Marta Kulesza pisze:

  Dopiero sie natknelam na ten wpis! Dziekuje Ci pieknie! Oczekuje wlasnie na wize Working Holiday i mam nadzieje ze sie niedlugo spotkamy w Australii! 🙂

 • Kasia pisze:

  Oby jak najwięcej takich pięknych chwil.
  Za każdym razem jak tu do Ciebie wchodzę to chcę się przenieść do Australii 🙂
  Dzięki za link do In a Faraway Land, faktycznie zachwyca !!!

  • Julia pisze:

   Dzięki Kasia za przemiły komentarz i że nadal tu dzielnie zaglądasz 🙂 I że Ci podoba się cieszę! A Faraway Land – rządzi, co nie?

   • Kasia pisze:

    Zagladam caly czas, nie zawsze komentuje ale z Twoimi wpisami jestem na biezaco 🙂 na razie tylko czytam ale mam nadzieje, ze wkrotce te wpisy przydadza sie od strony praktycznej 🙂

Leave a Reply