Skip to main content


© The Gospo’s

Blogi o Australii

Ytravel – rodzinna roczna podróż po Australii i jeden z najlepszych blogów, jakie znam. Autorów mam nadzieję kiedyś poznać też.

A matter of taste – Aga o jedzeniu, o podróżach z klasą i o życiu w Australii. Aga to moja bratnia dusza. Poznałyśmy się w Brisbane, dziś Aga mieszka w Melbourne.

Career break – Sydney, Australia, świat i Magdy piękne zdjęcia.

Więcej polskich blogów z Australii i relacji polskich blogerów z wyjazdów do Australii znajdziecie tutaj.

Olgas

Moje ukochane (i znajome) strony

Tresvodka – życie w Chile i podróże po Ameryce Południowej. Z Moniką poznałam w czasie podróży dookoła świata i do dziś się przyjaźnimy.

Pojechana – szalona Ola i jej świat. Była u nas w odwiedzinach, a potem my u niej. Dziś Olka jest w podróży dookoła świata, aktualnie w Ameryce Południowej. Mam nadzieję, że trzeci raz spotkamy się właśnie tam…

Busem przez świat – Jeden samochód, grupa przyjaciół i cały świat. Karol i Alex podróżują budżetowo, śpią pod gwiazdami i spełniają, nie tylko swoje, marzenia. Byli u nas w Brisbane, a ostatnio spotkaliśmy się na kolacji i winie w Milanówku.

Paczki w podróży – W podróży dookoła świata byli cztery lata, najdłużej w Amerykach. Kasia i Marcin są cudowni, i w życiu i w podróży. Nie udało nam się spotkał, gdy i oni i ja byliśmy w drodze, ale spotkaliśmy się w Polsce po ich powrocie. I mam nadzieję, że będziemy widywać się częściej!

Los Wiaheros – Jak podróż w nieznane mieniła się w podróż przez życie. Blog Alicji i Andrzeja był jednym z niewielu, jakie czytałam przed wyjazdem w podróż dookoła świata. Do dziś do nich zaglądam. Dziś też z sympatii w prawdziwym życiu – spotkaliśmy się niedawno podczas ich podróży po Australii.
Adamant Wanderer – Ulę chciałabym poznać. Ma piękne marzenia i lubi ładne rzeczy. Ja też. ,

Etramping – blog odkryłam dzięki Ani i Arkowi. Nie znacie? Koniecznie zajrzyjcie! Najlepsze rady o tanim i mądrym podróżowaniu. Agnieszka i Cezary piszą po angielsku. Na blogowaniu znają się świetnie.

Lista Polskich Blogów Podróżniczych

Zajrzyjcie na stronę Blogi Podróżnicze, żeby znaleźć wszystko, co najlepsze, w jednym miejscu!

Live a Life – zdecydowanie mój ukochany blog podróżniczo-filmowy.

Gdzie Wyjechać – Jeśli nie wiecie, gdzie wyjechać… Nowaki wiedzą.

Zależna w podróży. Niezależne podróże Agnieszki Ptaszyńskiej poza szlakiem. Promocja odpowiedzialnej turystyki i wolnego poróżowania. Pisała np. o Włochach, Bliskim Wschodzie i Maroku. Wkrótce Kazachstan.

Znajkraj. Blog o podróżach rowerowych i narciarskich. Podróże po Polsce i Europie. Na rowerach i na nartach biegowych.

Kami and the Rest of the World. Kamile pokazuje, jak pogodzić pracę na etacie z podróżami, tymi dalekimi, tymi bliskimi i tymi w mniej znane miejsca. A dodatkowo sporo kultury alternatywnej i street artu oraz trochę o podróżach w pojedynkę.

TropiMy PrzygodyO podróżach bliższych i dalszych, miejscach z ciekawą historią, wegetarianizmie w podróży, a do tego spora dawka fotografii podróżniczej.

Bałkany według Rudej. Subiektywnie o Bałkanach i nie tylko. Relacje z podróży i psychodietetyczne spojrzenie na kraje Półwyspu Bałkańskiego okraszone zdjęciami i filmami oraz rudym poczuciem humoru i ironią.

gonimyslonce.plO dwojgu takich, co wciąż uciekają przed zimą w poszukiwaniu ciepełka i przygód, czyli podróże dookoła świata w pogoni za Słońcem.

Poszli-Pojechali. Ciekawe miejsca, jedzenie&alkohole, street art, relacje z wyjazdów, przepisy z kuchni świata.

Amused ObserverPodróże bliskie i dalekie. Ulubione rejony: Ameryka Łacińska i Afryka. Ulubione tematy: języki, kultura, kuchnia.

Bolivia In My EyesWitaj w Boliwii. Usiądź wygodnie, zapnij pasy i … Ups, znowu zablokowali drogę!

Biegun Wschodni. Podróże po Europie, wycieczki weekendowe, wędrówki piesze, trekking rowerowy. Ją ciągnie w odludne góry, jego do europejskich stolic. Łączą zainteresowania i dzielą się doświadczeniami.

The OllieBlog łączący dwie pasje – podróże i fotografowanie. Zdjęcia i opisy wyjazdów do  klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej oraz krótkich wypadów po pięknej Europie.

Na Litwie. Blog ukazujący nieznane oblicze Litwy. Galerie, podróże, informacje, kuchnia i wiele wiele więcej.

Szymon PodróżnikO chłopaku, który postanowił realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata.

Love TravelingŻycie bez podróży jest jak przyprawa bez soli! Autorski blog o fascynacji światem, inspirujących podróżach i podróżniczym stylu życia… na etacie 😉

Podróże od kuchniPraktyczny przewodnik podróżniczo-kulinarny po świecie. O tym, co warto wrzucić do plecaka i na ząb w innych krajach.

Places2visit.plPodróże rodzinki najpierw dwu, potem trzy osobowej, a od dwóch miesięcy już czteroosobowej. Podróże bliższe i dalsze, po Polsce i po Europie. Może kiedyś i po świecie. Z dziećmi czy bez, w jednym miejscu trudno im usiedzieć.

Emi w drodzeDwa lata w solo podróży po Azji (z naciskiem na Indie i Sri Lankę), praca w Nowej Zelandii i w końcu życie na indonezyjskiej Jawie.

Podróże Pana Szpaka. Podróżnik amator, najczęściej podróżuje po krajach byłego Związku Radzieckiego, ale nie tylko. Pamięta o polskich cmentarzach i ważnych dla Polski miejscach. Entuzjasta dobrych piw i piłki nożnej.

Agua de CocoDwójka Polaków, która przeniosła się do Lizbony w poszukiwaniu słońca. Piszą nie tylko o Portugalii! Na blogu dużo natury, pieszych wędrówek i dobrego jedzenia.

Hotel SpotterPierwszy polski blog o hotelowych programach lojalnościowych. Tutaj dowiesz się jak tanio (lub za darmo) nocować nawet w luksusowych hotelach. Recenzje, promocje, porady.

kami everywhere. Opowieści z okresów mieszkania w Bośni czy Portugalii. Wrażenia z podróży solo do miejsc spoza utartego szlaku. Blog pisany z perspektywy pasjonatki szeroko pojętej sztuki, przede wszystkim street artu.

Szukając SłońcaBlog o poszukiwaniu słońca – na szlaku i na plaży. Samotnie,z plecakiem, budżetowo. Niekomercyjne Wyspy Kanaryjskie,dzika Grecja,ukochane Tatry.Dużo informacji praktycznych,jeszcze więcej subiektywnych wrażeń.

Italia poza szlakiem Włochy bez nadmiernej koloryzacji. Na lądzie, na morzu, przy winie, na kawie. Podróże nie tylko enokulinarne.

Choose travel. Choose lifeBlog reporterski z literackim zacięciem. Najczęściej podążamy na Wschód śladami Andrzeja Stasiuka, Roberta D. Kaplana i Paula Theroux, ale chętnie wracamy do USA wspominając Jacka Kerouacka i Huntera S. Thompsona.

Mi alma es española – el mundo en españolBlog o krajach hiszpańskojęzycznych: podróże, ciekawostki, spostrzeżenia kulturowe, porady na temat programu Erasmus w Hiszpanii, kreatywne sposoby nauki języka hiszpańskiego, kino oraz muzyka w języku hiszpańskim.

Daleko niedaleko. Na blogu poczytać można o podróżach w bliższe i dalsze zakątki świata, o ciekawych miejscach i ich historii, odmiennych kulturach, ludziach i ich zwyczajach, o powalającej przyrodzie. Wszystko okraszone dużą dawką fotografii.