Skip to main content


© The Gospo’s

AzjaPodróże

JAPONIA: Spacer po Matsumoto. Na zdjęciach

By 10 maja, 20203 komentarze
JAPONIA: Spacer po Matsumoto. Na zdjęciach

Do Matsumoto wybraliśmy się spontanicznie. Zmęczeni nierówną walką ze śniegiem w Hakubie, postanowiliśmy złapać pociąg do położonego niedaleko miasta, w którym jest… zamek. To wszystko, co wiedzieliśmy.

Matsumoto leży w otoczeniu Japońskich Alp, w prefekturze Nagano. Główną atrakcją miasta, która przyciąga ciekawskich z różnych stron świata jest Zamek Matsumoto, czyli najstarszy zamek w Japonii i jeden z czterech wpisanych na Listę Dziedzictwa Narodowego w tym kraju. Zamek jest bajkowy, wygląda jak z obrazka. Otoczony fosą, z zaśnieżonymi szczytami wychylającymi się w drugim planie, bezdyskusyjnie zachwyca. Jego czarne ściany i nakładające się na siebie daszki, mocno kontrastują z tłem stworzonym przez naturę.

Do zamku można dojść piechotę ze stacji kolejowej. Tak też zrobiliśmy, zaglądając przy okazji w inne zakamarki. I w Matsumoto zrobiliśmy nasze ukochane zdjęcie z tej japońskiej, ekspresowej wycieczki. Zgadnijcie, które to?

MATSUMOTO NA ZDJĘCIACH

Japońskie przystanek

Ulice Matsumoto

Zamek Matsumoto

Zamek w Matsumoto tuż przed zachodem

Matsumoto

Ulice Matsumoto 2

Świątynie Matsumoto

Matsumoto i świątynie

Gorąca herbata Asahi z automatu

Japońska maszyny z napojami

Matsumoto to świetne miejsce na jednodniową wycieczkę. Po kliku godzinach łażenia, przemarznięci rozgrzewaliśmy się gorącą herbatką Asahi prosto z automatu, jednego z wielu 🙂 Takie rzeczy tylko w Japonii.

Więcej o Matsumoto znajdziecie na blogu W Krainie Tajfunów.

Podobało Wam sie w Matsumoto?

Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu. Pozdrawiamy japońsko. Julia i Sam.

3 komentarze

Leave a Reply