Skip to main content


© The Gospo’s

Jak zostawić wszystko, wyjechać w podróż dookoła świata, nigdy nie wrócić i zacząć życie od początku. W Australii. 

Gdzie jest Julia?” to moja debiutancka książka, która ukazała się w marcu 2016 nakładem wydawnictwa Pascal. To książka dla wszystkich tych, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

Książka opowiada o samotnej podróży dookoła świata, którą odbyłam na przełomie 2012/2013 roku. Gnana intuicją, zostawiłam ukochaną pracę w telewizji i z dziesięciokilogramowym plecakiem ruszyłam przed siebie. Nigdy wcześniej nie podróżowałam – to była moja pierwsza przygoda. Odwiedziłam dziesięć krajów, nawiązałam dziesiątki przyjaźni i przeżyłam setki przygód. Wyjechałam i nigdy nie wróciłam. W Australii poznałam Sama i od kilku lat to Brisbane jest moim domem.

Ta książka to zbiór moich potyczek i błędów, to lawina uśmiechów, codzienna nauka i poruszające obserwacje.

Książka to przewodnik dla tych, którzy chcą wyjechać w podróż dookoła świata.

W ostatnim rozdziale zebrałam wszystko, czego udało się mi nauczyć i dowiedzieć. Jestem tam tu o przygotowaniach – o bilecie dookoła świata, o oszczędzaniu, pakowaniu i blogowaniu. Swoimi wskazówkami poprowadzę cię do celu – będzies wiedzieć jak zorganizować taki wyjazd, i co zrobić, żeby zmienić swoje życie na lepsze.

Na początku książki znajdziesz mapę mojej podróży, na końcu – jest pusta – dla ciebie. Zamów książkę i spełniaj marzenia. 

Szukasz książki o Australii? Tutaj znajdziesz więcej o moich książkach.