Skip to main content


© The Gospo’s

G’Day!

Cześć! Tu Julia i Sam Gospo, Polka i Australijczyk. Poznaliśmy się w 2012 roku w trakcie podróży dookoła świata – tak, to jedna z tych miłosnych historii zakończonych happy endem. Mieszkamy w Brisbane, w małym domu na przedmieściach, gdzie toczy się nasza codzienność. Kilka miesięcy temu do naszej rodziny dołączył Hugo.

Ten blog (znany wcześniej jako whereisjuli.com) zrodził się ze wspólnej pasji do podróży, opowiadania świata i potrzeby przeżywania życia po swojemu. Od lat jest najpopularniejszym polskim blogiem o Australii i emigracji oraz nieprzerwanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich blogów podróżniczych.

Julia 1

Kim jest Julia?

Blogerka i autorka książek podróżniczych — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Milanowianka na emigracji. W poszukiwaniu ciekawych historii odkrywam świat i siebie. Podróżuję, łapię chwile i przyglądam się codzienności. Lubię słuchać, pisać, analizować świat i gin z tonikiem. Psycholożka społeczna z wykształcenia, od 15 lat związana z mediami — jako producentka telewizyjna, dziennikarka, specjalistka od treści internetowych i social mediów. Bywam przewodniczką po Australii. Od niedawna odkrywam siebie w nowej roli – roli mamy.

Sam Gospo

Kim jest Sam?

Australijczyk z polskimi korzeniami. Urodzony w Melbourne, swoje miejsce na ziemi znalazł w Brisbane. Zawodowo związany z lotnictwem. Uwielbia jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem, kitesurfing i mizerię. Jest autorem wszystkich zdjęć z drona na tym blogu oraz inspiracją do wielu tekstów.

Śledź nasze codzienne życie na Instagramie i Facebooku, a po newsy z Australii zajrzyj na Twitter.