Skip to main content


© The Gospo’s

G’Day!

Cześć! Tu Julia i Sam Gospo, Polka i Australijczyk. Poznaliśmy się w 2012 roku w trakcie podróży dookoła świata – tak, to jedna z tych miłosnych historii zakończonych happy endem. Obecnie mieszkamy na Sunshine Coast, w słonecznym Queensland. W 2021 roku do naszej rodziny dołączył Hugo.

Ten blog (znany wcześniej jako whereisjuli.com) zrodził się ze wspólnej pasji do podróży, opowiadania świata i potrzeby przeżywania życia po swojemu. Od lat jest najpopularniejszym polskim blogiem o Australii i emigracji oraz nieprzerwanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich blogów podróżniczych.

Julia Gospo Profile 2023

Kim jest Julia?

Blogerka i autorka książek podróżniczych — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Milanowianka na emigracji. W poszukiwaniu ciekawych historii odkrywam świat i siebie. Podróżuję, łapię chwile i przyglądam się codzienności. Lubię słuchać, pisać, analizować świat i gin z tonikiem. Psycholożka społeczna z wykształcenia, od 15 lat związana z mediami — jako producentka telewizyjna, dziennikarka, specjalistka od treści internetowych i social mediów. Bywam przewodniczką po Australii. Od niedawna odkrywam siebie w nowej roli – roli mamy.

Sam Gospo

Kim jest Sam?

Australijczyk z polskimi korzeniami. Urodzony w Melbourne, swoje miejsce na ziemi znalazł w stanie Queensland. Zawodowo związany z lotnictwem. Uwielbia jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem, kitesurfing i mizerię. Jest autorem wszystkich zdjęć z drona na tym blogu oraz inspiracją do wielu tekstów.

Śledź nasze codzienne życie na Instagramie i Facebooku.