Skip to main content


© The Gospo’s

Where is Juli + Sam to blog podróżniczo-lifestylowy. Opowiadamy o Australii, odkrywaniu świata, emigracji i dobrym życiu. Napisz do nas na whereisjuli@gmail.com

O nas i o blogu

Jesteśmy parą blogerów, autorami dwóch książek podróżniczych i dziesiątek artykułów, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży mediowej. Podróżujemy wygodnie – uwielbiamy zarówno niezorganizowane road tripy, noclegi na dzikich kempingach (koniecznie w pięknych miejscach), jak i klimatyczne hotele czy świetne restauracje. Więcej o nas tutaj. Na blogu Where is Juli + Sam piszemy przede wszystkim o podróżach po Australii i Wyspach Pacyfiku oraz życiu na końcu świata. Czytelnicy znajdą tu także informacje o organizacji podróży dookoła świata i sporą dawkę motywacji. Bloga prowadzimy nieprzerwanie od sześciu lat, a on nieprzerwanie utrzymuje się na listach najlepszych blogów podróżniczych w Polsce.

Statystyki bloga

Czytelnicy naszego bloga pochodzą z Polski, Australii i Wielkiej Brytanii. To zarówno kobiety jak i mężczyźni, w wieku 25+. Na blog zagląda średnio 20 tysięcy osób miesięcznie, generując ponad 45 tysięcy odsłon. W mediach społecznościowych śledzi nas łącznie ponad 25 tysięcy osób, generując ponad 180 tysięcy zasięgu. To bardzo zaangażowana i zaufana społeczność.

Nasze osiągnięcia

Blog Where is Juli + Sam jest obecnie najpopularniejszym polskim blogiem o Australii oraz jednym z najbardziej znanych polskich blogów podróżniczych. Opublikowaliśmy dwie książki, „Gdzie jest Julia?” oraz „Julia jest w Australii”, które ukazały się nakładem wydawnictwa Pascal. Więcej o książkach tutaj.

Zrealizowane kampanie

Dotychczas współpracowaliśmy między innymi z takimi markami jak: Jacob’s Creek, TMobile, Citroen, Wawel czy Euronet. Braliśmy również udział w wyjazdach promocyjnych przygotowywanych przez oficjalne organizacje turystyczne na terenie Australii, Wysp Pacyfiku oraz w Azji Południwo-Wschodniej.

My w mediach

Regularnie pojawiamy się w polskich mediach. Wielokrotnie występowaliśmy w TVN24, Dzień Dobry TVN, radiu ChilliZet czy Czwórce. Rozmowy z nami ukazały się między innymi na łamach Elle, Wirtualnej Polski oraz w NaTemat. W ramach programu autorzy, współpracowaliśmy z portalem Onet.  Prowadzimy spotkania podróżnicze, motywacyjne oraz szkolenia z social mediów w Polsce i Australii. Piszemy o podróżach dla Magazynu Podróże. Więcej o nas w mediach i o naszych publikacjach tutaj.

Organizacja wyjazdów

Współpracujemy z biurami podróży przy organizacji wypraw do Australii i Nowej Zelandii. Więcej tutaj.

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji i otrzymać nasz media kit, napisz do nas na whereisjuli@gmail.com lub odezwij się na Twiterze.