Skip to main content


© The Gospo’s

Moje Książki

Zamów książki tutaj

„Gdzie jest Julia?”

To historia mojej samotnej podróży dookoła świata przez dziesięć krajów: Tajlandię, Malezję, Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Polinezję Francuską, Chile, Peru, Kubę i Meksyk. W trakcie tej podróży zakochałam się i nigdy nie wróciłam. Od ponad czterech lat mieszkam w Australii. Książka to przewodnik dla osób wybierających się w podróż dookoła świata. Jest w niej dużo informacji praktycznych, ale przede wszystkim jest przepełniona historiami ludzi, których spotkałam w drodze i inspiracjami. Więcej tutaj.

Spodobał mi się styl autorki, jej osobowość, pasja, odwaga w zwiedzaniu świata, otwartość na ludzi.. Julka jest świetną osobą i potrafi fajnie pisać, na luzie, ale jednocześnie przekazując coś interesującego i wartościowego o miejscach które odwiedziła. Podróże Julii, jej sposób na życie i spędzanie czasu mogą być dla wielu ciekawą inspiracją, Nadjane

„Julia jest w Australii” 

To subiektywny przewodnik o życiu i podróżach w Australii. Książka opowiada o emigracji na koniec świata, historii kraju, codzienności, z którą muszę się mierzyć. Jednocześnie jest też przewodnikiem po Australii – to coś dla tych, którzy planują wakacje w Krainie Kangurów. To taka książka, którą sama chciałabym przeczytać zarówno przez moją pierwszą podróżą w te strony, jak i przed przeprowadzką. Więcej tutaj.

Julia pokazuje Australię taką jaka jest ona w rzeczywistości, dostrzega zarówno jej piękno, jak i wady. Książka napisana jest w bardzo przystępnym stylu. Niesamowita lekkość pisania autorki sprawia, że po przeczytaniu książki chciałoby się wsiąść do samolotu i spotkać z nią na drugim końcu świata, Przemek G.