Skip to main content
Wakacje w AustraliiWskazówki

? 11 rzeczy, które musisz zabrać na road trip w Australii

By 13 czerwca, 202014 komentarzy
? 11 rzeczy, które musisz zabrać na road trip w Australii

Nie ma wyjazdu do Australii bez fajnego road tripu! To kraj, które wspaniale jest zwiedzać autem. Ale w taką podróż trzeba się dobrze spakować. Co trzeba zabrać na road trip w Australii? Jest kilka rzeczy, które bardzo się przydadzą, i które my zawsze ze sobą mamy. Nie wszystko jest takie oczywiste. 

Uwielbiamy samochodowe wycieczki, ciągle szukamy nowych tras, nowych wyzwań i przygód. W ciągu ostatnich 2 lat przejechaliśmy wspólnie, zwiedzając Australię autem, jakieś 25 000 km. Sam przejechał wcześniej pewnie drugie tyle. Wiemy już z czym to się je. I co zawsze warto ze sobą mieć. Bez względu na to, gdzie i na ile się wybierasz, jeśli zamierzasz zjechać Australię na 4 kołach, musisz się do tego choć trochę przygotować.

Co zabrać w podróż samochodową po Australii

1) Mapa

Taka papierowa, najzwyklejsza mapa. Przyda się szczególnie podczas dłuższych wycieczek przez pustkowia. Bo, po pierwsze, na pewno zabraknie gdzieś nie będzie zasięgu, a po drugie – prądu. Dobry atlas drogowy to podstawa. Zresztą, patrząc na niego łatwej wyobrazić sobie to, co przed nami.

2) Aplikacja WikiCamps

WikiCamps to aplikacja obowiązkowa podczas wakacji w Australii. To mapa, na której turyści zaznaczają ciekawe miejsca, noclegi, knajpy, dodają komentarze i zdjęcia. WikiCamps można używać online, ale można też ściągnąć sobie wersję offline. Dopóki masz naładaowany tablet lub telefon, WikiCamps to Twój największy przyjaciel. Na pustyni, ale w mieście też.

3) Krem przeciwsłoneczny

Nawet w zimowe miesiące czy pochmurne dni słońce w Australii potrafi przypalić. To tu jest podobno największa dziura ozonowa i największa zachorowalność na raka skóry. Używać zawsze, wszędzie i o każdej porze roku.

4) Spray na komary i olejek herbaciany

Komary kochają Australię tak samo mocno jak Ty. Ale miłości pomiędzy Tobą, a nimi nie będzie. Weź spray na komary. Przyda się w najmniej oczekiwanym momencie. Podobnie jest z muchami – te nigdzie nie są takie irytujące jak w Australii. Podobno odrobina olejku herbacianego (można go kupić  w każdym wielkiem sklepie) działa cuda. My jeszcze nie próbowaliśmy.

Sprawdź, co musisz wiedzieć o Outbacku zanim tam pojedziesz!

5) Karta do telefonu Telstra

Jeśli podczas podróży, chcesz mieć zasięg w telefonie, kub sobie kartę Telstry. Telstra jest najdroższa, ale ma też najlepszy zasięg, w wielu miejscach to jedyny operator na którego możesz liczyć (i nie chodzi tylko o wycieczki na outback, również na popularnej trasie Sydney-Brisbane Twój telefon pokaże czasem zero kresek).

6) Ciepła bluza i wygodne buty

Noce potrafią być w Australii zimne nawet latem. Dotyczy to zarówno pustyni, lasów deszczowych jak i wybrzeża. Dobra, ciepła bluza na pewno Ci się przyda. Po drodze zatrzymasz się dziesiątki razy, bo w Australii nie brakuje ścieżek na dłuższe i krótsze wędrówki. Wędrówki w góry, do lasu czy przez pustkowia. Tak, potrzebujesz dobrych, wygodnych butów. Nie muszą być to typowe buty trekingowe, ale jakieś porządne, sportowe – tak.

7) Muzyka!

Radio cię zawiedzie – to pewne. Weź muzykę na USB, może też przenośny głośnik? Przyda się także na kempingu.

8) Tzw. laso taśma

Srebrna, mocna taśma, czyli gaffer przyda się zawsze i wszędzie, i w najmniej oczekiwanych momentach. Wszystko sklei, wszystko naprawi, a miejsca dużo nie zajmuje. To na niej ciągnie TVN i australijskie linie lotnicze Qantas 😉

9) Latarka

Najlepiej czołówka. Nieraz zatrzymasz się na kempingu bez prądu, albo będziesz gdzieś spać na dziko. Bez latarki będzie ciężko.

10) Dobre towarzystwo

Samotne podróże są super, jednak te samochodowe lepiej odbywać w duecie. Na wakacje do Australii przyjedź z najlepszym przyjacielem, albo będąc tu poszukaj kompana w hostelu czy na Gumtree. Mnóstwo ludzi przyjeżdża do Australii w pojedynkę i dopiero na miejscu szukają towarzystwa. Działa. A znajomość może być na lata. Nie bój się jechać na drugi koniec świata solo.

11) Odwagę do zmiany planów

Australia to wciąż kraj w wielu miejsach nieodkryty. Możesz zaplanować podróż, co do godziny, ale lepiej zostaw kilkanaście wolnych i miej odwagę zjechać w małą drogą prowadzącą do nikąd. To tam może bowiem czekać największa przygoda.
Sprawdź, jak wypożyczyć samochód na miejscu – Wynajem Samochodu w Australii.

A co Ty masz zawsze ze sobą podróżując samochodem?

14 komentarzy

Leave a Reply