Skip to main content
Lifestyle

Gdybym tylko miał więcej czasu

By 10 maja, 20202 komentarze
Gdybym tylko miał więcej czasu

To, czego w życiu najbardziej mi brakuje, to czas. Masz podobnie?

Pędzimy, wszyscy gdzieś pędzimy. Bez względu na to, czy w życiu rodzinnym, czy w pracy, czy nawet w podróży. Pędziemy z miejsca na miejsce, pędziemy od zadania do zadania, pędziemy od sukcesu do sukcesu. Pędzimy w życiowym wyścigu, dokładając sobie obowiązków i wyzwań.

To chyba domena naszych czasów i naszej zachodniej cywilizacji. Domena czasów, gdzie technologia nie daje czasu wolnego. Pędziemy, bo w końcu to ten, który pędzi, osiąga sukces. Traktujemy siebie jak maszyny, którym nieustannie można dodawać gazu.

W tym wyścigu zapominamy o cieszeniu się małymi rzeczami, zapominamy o innych, o byciu dobrym i rozsądnym, zapominamy o sobie samych. I ciągle tylko powtarzamy, że nie mamy czasu, a przydałoby się nam kilka ekstra godzin w dobie, żeby zrobić coś dla siebie…

Dziś jest ten dzień. Serio. To nie jest żadna przenośnia – dziś jest ten jeden dzień ekstra, który dostajemy raz na kilka lat.

Dwudziesty dziewiąty lutego. 

Wykorzystaj go dla siebie. Zrób dziś coś dla siebie, bo taka okazja nie zdarza się często. Znajdź dziś trochę dodatkowego czasu wolnego w tym codziennym pędzie i wykorzystaj go mądrze.

Jak? To już zależy tylko od ciebie, ale jest kilka rzeczy, które w czasie wolnym robią ludzie sukcesu, więc może znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

5 rzeczy, które możesz zrobić dziś

Poczytaj książkę

Czytamy coraz mniej, a szkoda. Bo czytanie nie tylko poszerza nasze słownictwo, daje nowe umiejętności komunikacyjne, ale przede wszystkim – pomaga zrozumieć świat.

Poćwicz

Wysiłek fizyczny nie jest tylko nagrodą dla naszego ciała, jest przede wszystkim nagrodą dla naszego umysłu. Poćwicz chociaż przez chwilę, albo przynajmniej pójdź na spacer.

Zrób coś dobrego dla innych

Niech to będzie coś małego. Dziś jest dobry dzień, żeby wpłacić pieniądze na jakąś fundację, pomóc schorowanej sąsiadce z zakupami czy zostać wolontariuszem. To pomaganie innym sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi.

Naucz się czegoś nowego

Jak bardzo nie byłbyś zdolny, w życiu jest jeszcze milion rzeczy, których nigdy nie próbowałeś. Spróbuj właśnie dziś. Ugotuj coś nowego, zapisz się na zajęcia, które pozwolą ci posiąść nowe umiejętności, ułóż kostkę Rubika, stań na głowie, porób na drutach. Nie pozwól się sobie znudzić codziennością.

Spędź czas z przyjaciółmi i rodziną

Niestety, to o relacjach międzyludzkich zapominamy w tym pędzie najczęściej. A człowiek osiągający sukcesy w samotności, ponosi porażkę. Znajdź dziś czas na kawę z mamą, szybkie spotkanie z przyjacielem, wypad do kina z partnerem i tarzanie się po dywanie z dzieckiem. Znajdź czas dla innych.

To co zrobiłeś z tym ekstra dniem w roku?

2 komentarze

Leave a Reply