Skip to main content


© The Gospo’s

Ciekawe miejscaWakacje w Australii

8 australijskich wysp, o których pewnie nie słyszałeś

By 13 czerwca, 2020One Comment

Australia to nie tylko wielka wyspa, ale także kilka małych wysp w okolicy. Nie które są magiczne.

Chyba każdego miesiąca odkrywam miejsce w Australii, o którym nigdy nie słyszałam. Miejsce, do którego tak bardzo chciałabym się wybrać. Wysp, które wyglądają, jak kawałek raju. Nawet szykując ten wpis, znalazłam nowe…

Cocos Keeling Islands, czyli Wyspy Kokosowe

Leżą porozrzucane daleko na Oceanie Indyjskim, tak daleko, że nigdy nie pomyślałbyś, że… należą do Australii. Można dolecieć tam liniami Virgin Australia z Perth.

Lord Howe Island

Chyba moje największe marzenie, bo z daleka wygląda na idealną scenerię do filmów o agencie 007. Leży 700 km. na wschód od Sydney. Można tam dolecieć liniami Qantaslink np. z Brisbane czy Sydney.
Zdjęcie: Percita

Zdjęcie: Percita

Houtman Abrolhos Islands

Archipelag 122 malutkich wysp przy zachodnim brzegu Australii połączonych rafą. Dostępne są jedynie na jednodniowe wycieczki z miasteczka Geraldton i są otoczone wyjątkową ochronę. Może dlatego są aż tak piękne?

YouTube video

Bremer Island

Malutka wyspa, zamieszkana przez rdzennych mieszkańców, gdzie mówi się w języku Dhambaliya. Leży na północy Australii, na morzu Arafura. Można dolecieć tu liniami AirNorth z Darwin.

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FxqbqWOwLby%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBOzRjdef1AwZBnjHKTXkwh08XofzyjuzHWHo7M5uZBF2WveXr4ZAr8zYQ9NyE3T4wJCmsYTgsHvHAH7EuhxZCXzRO0WbEAZA1jisZAJVL938Xd6TvbQQvvzSwVrM6LhuodEVEmRkiVxiBSdFIsZBVMvHAOHQt802nVCQdG4AqF1r7EXqxCNF2hGWnUbQ64OHnxqtNh14yDGmmjCJkDf2rKA1ZAZB5BHbxjnVqz23mbxtWoA7mkG7bD0tIZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their pass (truncated…)

Satellite Island

Satellite Island to prywatna wyspka na południu, przy Tasmanii, gdzie można by się zaszyć na dłużej. To nie tropiki – ale magia. Aby się tam dostać, trzeba złapać prom z Hobart na wyspę Bruny i stamtąd łódkę na Satellite Island.
Zdjęcie: satelliteisland.com.au

Zdjęcie: satelliteisland.com.au

Norfolk Island

Laguny, klify, sosny i południowy Pacyfik, a do tego oryginalna, polinezyjska kultura i miejscowy język. Norfolk Island wysunięta jest prawie 1000 km. na wschód od brzegów Australii. Można tam dolecieć z Sydney i Brisbane.

Client error: `GET https://graph.facebook.com/v10.0/instagram_oembed?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FBCOcFRhjGT_%2F&access_token=EAAG5hzKyxakBOzRjdef1AwZBnjHKTXkwh08XofzyjuzHWHo7M5uZBF2WveXr4ZAr8zYQ9NyE3T4wJCmsYTgsHvHAH7EuhxZCXzRO0WbEAZA1jisZAJVL938Xd6TvbQQvvzSwVrM6LhuodEVEmRkiVxiBSdFIsZBVMvHAOHQt802nVCQdG4AqF1r7EXqxCNF2hGWnUbQ64OHnxqtNh14yDGmmjCJkDf2rKA1ZAZB5BHbxjnVqz23mbxtWoA7mkG7bD0tIZD` resulted in a `400 Bad Request` response:
{"error":{"message":"Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their pass (truncated…)

Wilson Island

Maleństwo zagubione na Wielkiej Rafie. Mnóstwo żółwi i biały piasek. Można się tam dostać łódką, albo helikopterem polecieć z Gladstone na pobliską Heron Island (też cudowną) i stamtąd złapać wodną taksówkę.
Zdjęcie: www.wilsonisland.com

Zdjęcie: www.wilsonisland.com

Tiwi Islands

To tzw. Wyspy Uśmiechu, gdzie można lepiej poznać kulturę i życie rdzennych mieszkańców Australii. Wyspy leżą niedaleko Darwin, ale ilość turystów, którzy mogą przebywać na wyspie jest ograniczona, więc trzeba wybrać się tam z wycieczką, pewnie nie dłużej niż na jednodniowy wypad…

YouTube video

 

One Comment

Leave a Reply