Skip to main content


© The Gospo’s

BrisbaneCiekawe miejscaWakacje w Australii

OKOLICE BRISBANE: Gdzie jechać na fajne wycieczki

By 13 czerwca, 2020One Comment
OKOLICE BRISBANE: Gdzie jechać na fajne wycieczki

Czy wokół Brisbane jest, co robić? Czy warto tu przyjechać i czy warto stąd wyjechać, żeby pozwiedzać okolicę? Tak, bo mnóstwo tu ciekawych zakątków. Są i lasy deszczowe, i wyspy, gdzie po plaży można pojeździć autem z napędem na cztery – oto lista naszych ulubionych miejsc, gdzie znaleźć można chwilę (albo chwil kilka) wytchnienia.

5 fajnych miejsc w okolicy Brisbane – na spacery i opalanie

sam-na-north-straddie

North Stradbroke Island

Wyspa North Stradbroke to prawdziwa oaza – jedna z kilku piaszczystych wysp w zatoce Moreton – nasza ulubiona. Można tu spotkać stadka kangurów, a wysoko, w konarach drzew, wypatrzeć koali. Do brzegu podpływają delfiny, a na horyzoncie – suną wielorybie rodziny (tylko w wielorybim sezonie). To idealne miejsce zarówno na jednodniową jak i kilkudniową wycieczkę. Przeprawa promem osobowym z Brisbane zajmuje około półgodziny, ta samochodowym – nieco dłużej.

Inne fajne wyspy: Coochiemudlo Island, Moreton Island (prom jest bardzo drogi), Fraser Island.

Więcej o wyspie tutaj.

las-montville

Lamington National Park

Lamington to dziesiątki ścieżek spacerowych w pachnącym lesie deszczowym. Spokój zakłócają tu tylko tryskające wodospady. Czego więcej chcieć na weekend? Niczego. Miejsce jest doskonałym wyborem dla piechurów i tych, którzy lubią kempingowanie. Z Brisbane jedzie się tu jakieś półtorej godziny.

Inne fajne lasy: Springbrook National Park, Kondalilla National Park.

Więcej o parku tutaj.

Rainbow Beach

Plaża-autostrada, tęczowe klify i turkusowy ocean oraz zupełnie dzikie kempingi na skraju. Rainbow Beach to miejscówka dla posiadaczy terenówek – po plaży można tu jeździć samochodem i to jedyny słuszny sposób zwiedzania okolicy. Ok, można się też przejechać konno – szczególnie przyjemnie jest o zachodzie słońca. Rainbow Beach leży tuż za miasteczkiem Noosa (tu kończy się Sunshine Coast), można stąd złapać prom na Fraser Island.

Inne miejsca, gdzie można pojeździć autem po plaży: Noosa, Bribie Island, North Stradbroke Island, Fraser Island.

Plaża w Yaroomba

Yaroomba to kawałek nieco dzikiej, szerokiej plaży na Sunshine Coast, zaraz przy mieścinie Coolum, na północ od Brisbane. Za każdym razem, gdy na nią zaglądamy, jest – zupełnie pusta, inna niż pozostałe miejsce Słonecznego czy Złotego Wybrzeża. Idealna na spacery, piknik i błogie lenistwo.

Inne fajne plaże na Słonecznym Wybrzeżu: Noosa, Caloundra.

glass-house-mountains

Glass House Mountains

Glass House Mountains to góry o przedziwnych kształtach, które łatwo wypatrzeć z daleka. Wyrastają z zupełnie płaskiej przestrzeni i kuszą, bo tak bardzo nie pasują do krajobrazu. Jest tu kilka super punktów widoków, kilka miejsc dla tych, którzy lubią wspinaczki po skałkach i kilka miejsc na treking.

Więcej o okolicy tutaj.

One Comment

  • Karola pisze:

    Super miejscówki! 🙂 Mam nadzieję, że uda się którąś zobaczyć jak mnie w końcu przywieje do Kangurzej Krainy 🙂

    PS. Możesz powiedzieć z jakiego programu czy strony internetowej korzystasz przy tworzeniu tych super obrazków “tytułowych” w prawie każdym poście? 🙂 Uściski z Gdańska!

Leave a Reply