Skip to main content


© The Gospo’s

CiekawostkiEmigracja i życie w AustraliiWakacje w AustraliiWskazówki

Blogi o życiu w Australii i podróżowaniu po Australii

By 14 grudnia, 202045 komentarzy
Blogi o życiu w Australii i podróżowaniu po Australii

Jakie są polskie blogi o Australii? Vlogi i kanały na Youtubie, które ciekawie pokazują codzienność? Jakie konta na Instagramie czy Facebooku opowiadają o podróżach i emigracji do Australii?

Zebrałam dla was pełną listę aktywnych twórców. Jeśli zastanawiacie się jak wyjechać do Australii i jak zaplanować podróż, zajrzyjcie na te strony po dawkę wiedzy i inspiracji. To nie są moje ulubione miejsca w sieci, to po prostu wszystkie regularnie działające (przynajmniej jeden post w 2020 roku), które znam.

Blogi o Australii

Where is Juli + Sam

To blog, na którym jesteś. Jeden z najstarszych (jak to poważnie brzmi), nieustannie działających blogów o Australii. Prowadzę go ja, Julia, ale nic nie wydarzyłoby się bez mojego australijskiego męża, Sama. Na blogu poczytacie o podróżach i życiu w Australii. A jeśli chcecie wiedzieć o tym kraju więcej, nieskromnie polecam lekturze moją książkę o Australii pod tytułem „Julia jest w Australii”.

A Matter of Taste

To blog anglojęzyczny, ale prowadzony przed Polkę. Aga, autorka bloga mieszka w Melbourne. Jeśli szukacie rekomendacji dobrych restauracji, to tylko do Agi! Lubi podróże w stylu slow, butikowe hotele, kratowe piwa i robić zdjęcia.

Anula w Krainie OZ

Ania mieszka 30 km. od centrum Sydney, w nadmorskiej Cronulli. Pisze o mało znanych miejscach, które warto odwiedzić, a czasami, w bardziej melancholijnym nastroju, dzieli się przemyśleniami emigrantki.

Antypody.info

Przemek prowadzi najstarszego bloga o Australii (stażem przebija nawet mnie), a w ostatnich miesiącach wrócił trochę do pisania, co bardzo cieszy. Lubię zaglądać do osób, które na życie patrzą inaczej niż ja, bo tylko w takich relacjach można się czegoś nauczyć. Przemek wraz z rodziną do Melbourne przyjechał w 2005 roku. Na stronie znajdziecie dużo informacji praktycznych i wskazówek podróżniczych dla odwiedzających stan Wiktoria.

Australijski Bumerang

Weronika mieszka w Perth, gdzie przeprowadziła się z Anglii w 2013 roku. W Perth studiuje psychologię, a na jest stronie znajdziecie aktualne porady dotyczące wyjazdu do Australii, szczegóły życia codziennego i nieco australijskiej kultury.

Blondie and Kangaroo

Ola mieszka w Sydney. Mieszka w Sydney i pysznie gotuje! Na jej blogu znajdzie mnóstwo doskonałych i zdrowych przepisów. Ale znajdziecie też sporo podróżniczej wiedzy.

Breaking The Borders

Karolina od niedawna mieszka w Melbourne, więc na stronie znajdzie trochę informacji o mieście i okolicach. Patrzy na Australię z tą świeżością i ciekawością młodego emigranta.

Kawa i Wyprawa

Pati i Radek, mieszańcy Brisbane, w sumie to prawie nasi sąsiedzi. Niedawno dali swojemu blogowi drugie życie. Uwielbiają kawę, więc nie bez powodu znalazła się ona w nazwie bloga.

Kiwi

Kiwi tworzą dwie siostry, bliźniaczki. Dzieli je wiele. Charakter, wygląd, podejście do życia. Łączy zamiłowanie do odkrywania nowych miejsc, kultur, smaków.

Moja Australia i Świat

Karolina podobnie jak ja mieszka w Brisbane. Ma małego synka, więc to dobry adres dla mam szukających informacji o Australii. Znajdziecie też trochę o podróżowaniu w miejsca z listy top każdego marzyciela.

Przedeptane

Ten blog to przede wszystkim miłość do zwierząt! Darek i Zosia marzyli o Australii i w końcu udało się to marzenie zrealizować. Swoją przygodę zaczęli w Sydney, skąd przeprowadzili się niedawno do Adelajdy.

Summer Creek

Za blogiem Summer Creek stoją Paulina i Martyna. Obecnie stacjonują w Melbourne, ale cała Australia to ich podwórko. W podróżach lubią wychodzić poza strefę komfortu, najchętniej podczas road tripu, kempingując na dziko.

Two luggage trip

Ela mieszka w Sydney, gdzie przyjechała na wizie studenckiej i już została. We wszystkim, co opowiada, niezależnie od formy, jaką wybiera, widać ogromną miłość do tego miasta. Więc jeśli szukacie bloga pisanego z Sydney, to dobry adres.

Vlogi o Australii

Joanna Strózik

Asia mieszka w Melbourne. Jest barwną i zabawną postacią, pełną mądrych refleksji o życiu. Świetnie i dynamicznie opowiada o codzienności w Australii.

Iwona Rymar

Kanał na Youtubie prowadzony przez Iwonę. Dużo krótkich filmików z codzienności i australijskich atrakcji.

KING Australia

Natalia i Krzysztof mieszkają na Gold Coast. Pokazują Australię swoimi oczami.

Mama w Australii

Mama w Australii to kanał prowadzony przez Anię, która mieszka w okolicach Brisbane (wcześniej razem z mężem prowadzili vlog Serafy w Australii). 

Martyna Rev

Martyna opowiada o modzie, urodzie, podróżach, Australii i życiu codziennym.

Pole Pole

Młodzi, pozytywni, zakręceni. Dorota i Michał opowiadają Australię po swojemu. Trochę o życiu w Sydney i zarabianiu. Trochę o podróżach vanem po Australii.

Programista na Wygnaniu

Przemek mieszka w Sydney. W swoich filmikach opowiada o Sydney, o codzienności emigranta, ale znajdzie w nich też dużo inspirujących i zabawnych treści totalnie niezwiązanych z Australią.

Konta o Australii na Instagramie i na Facebooku

Chyba każda z powyższych stron ma swoje miejsce w społecznościówkach, więc skopiujcie nazwę i poszukajcie. Ale są też takie osoby, które aktywne są tyle na Instagramie i Facebooku. Oczywiście kont tych jest nieskończona ilość! Zamieszczam te, które znam, które są publiczne, na których regularnie coś się pojawia i gdzie znajdziecie coś więcej niż prywatne zdjęcia.

Australopitek Australia

Barbs_down_under

Beata Bednarski

Beauty Look By Marta

Big Bear Goes Everywhere

Jo Travel AU

Julita in Australia

Julia Yurrah

Juley S

Hello Travel Lady

Karolina on the Road

Karpig w Australii oraz Facebook Karpig w Australii

Kash on the Road

Kate Landing

Marlena Adventure

Maryla Brisbane

MS.Krata

Nati to World

Nemocolada

Polka w Australii Pisze oraz Facebook Polka w Australii Pisze

Polka w Krainie Kangurów

Say Hey Nelly

Travelnauci

Nas na Instagramie znajdziecie tutaj Where is Juli Plus Sam a na Facebooku Where is Juli Plus Sam.

Inne

W tym spisie musiała się znaleźć kategoria „Inne”. Kogo tu znajdziecie? Osoby, które mieszkały w Australii, albo podróżowały po niej, zapisując wspomnienia, a na ich blogach znajdziecie wciąż aktualne i wartościowe treści.

A Dreamer’s Life Blog

Busem Przez Świat

Cała Reszta

Komarnicki

Niesmigielska

Jeśli nie znaleźliście się w tym spisie lub znacie kogoś, kto się nie znalazł, a powinien, napiszcie na whereisjuli@gmail.com albo wrzućcie link w komentarzu!

45 komentarzy

Leave a Reply