Skip to main content


© The Gospo’s

CiekawostkiEmigracja i życie w Australii

Jak przelewać pieniądze mieszkając za granicą

By 10 maja, 20203 komentarze
Jak przelewać pieniądze mieszkając za granicą

Emigracja to wyzwania. Wiele wyzwań i to nie tylko tych emocjonalnych, ale też bardziej przyziemnych. Wystarczy spojrzeć na facebookowe grupy i przeskanować listę pytań: „Czy znacie stronę, przez którą można zrobić międzynarodowy przelew?”, „Jak najlepiej wysłać paczkę do Polski?” , „Gdzie szukać tanich biletów?” lub „Kto leci lotem XYZ i mógłby zostać towarzyszem mojej mamy w podróży, bo to jej pierwsza zagraniczna wyprawa?”.

Znacie to?

To, czy mieszkamy w Australii, Wielkiej Brytanii czy Stanach, nie ma znaczenia. Prędzej czy później szukanie imigracyjnych odpowiedzi jest po prostu nieuniknione. Szczęśliwie, rozwiązań jest coraz więcej, a nowe technologie kurczą ten nasz rzeczywisty świat do rozmiarów globusa.

Internetowe porównywarki lotów pozwalają na znalezienie atrakcyjnych przelotów w kilka minut. Ekspresowych firm kurierskich jest na pęczki. Nie brakuje też aplikacji, które pozwalają znaleźć towarzysza podróży lub wykonać transfer pieniędzy w jeden dzień.

Szybkie przelewy międzynarodowe

Transfer Go to jedna z aplikacji, z których korzystamy na co dzień. To platforma płatnicza, która uwalnia finansowy świat od sztucznych granic (bo po co komu one?). Aplikacja doskonała dla imigrantów, która pozwala dokonywać szybkich przelewów bez dodatkowych opłat.

Prowadzę życie i interesy na dwóch kontynentach (i nie ma tu żadnej dwuznaczności, ot — codzienność). Piszę do polskich magazynów, wydaję w Polsce książki, organizuję wyjazdy dla klientów z Polski, a w Australii pracuję jako specjalista od komunikacji w mediach społecznościowych. Zarabiam równocześnie w złotówkach i dolarach.

Potem spełniam marzenia siostrzeńca w jego dziesiąte urodziny, na Boże Narodzenie ściągam rodziców w tropiki, organizuję własne wesele z drugiego końca świata (o czym jeszcze napiszę). Wydaję równocześnie w złotówkach i dolarach.

To też znacie, prawda?

Na pewno tak.

Znacie prawdopodobnie także irytację dodatkowymi opłatami i niekorzystnymi przelicznikami.

Dlaczego Transfer Go

W Transfer Go przelewy są bezpłatne, a pieniądze otrzymuje się w ciągu kilku dni. Można też zapłacić dodatkowo, a wtedy przelew realizowany jest nawet w trzydzieści minut. Aplikacja sprawdza się także przy wjazdach typu work & travel, kiedy to trzeba jakoś przelać oszczędności na polskie konto lub w dłuższej podróży, gdy gotówki zabraknie w drodze.

Nie ma przycinania na kursach i szczegółów zapisanych małym druczkiem, za to jest możliwość zarabiania przy polecaniu platformy innym. Jeśli więcej zdecydujecie się skorzystać z aplikacji, będzie wykonywać przelew na minimum 50 funtów i skorzystacie z kodu mpZpgJ, wtedy i wy i ja otrzymamy po 10 funtów na konto.

Transfer Go jest proste w obsłudze, o czym świadczę nie tylko ja, ale przede wszystkim ilość klientów, a jest ich obecnie ponad milion. W 2018 tylko Polacy przelali za pośrednictwem platformy ponad pół miliarda złotych (z czego ponad czterysta milionów z Wielkiej Brytanii do Polski).

Aplikację Transfer Go możecie pobrać bezpośrednio ze sklepu:

Apple Transfer Go

Google Play Transfer Go

Wpis powstał przy współpracy z Transfer Go. Opinie pozostają nasze i szczerze. Polecamy tylko produkty i usługi, z których sami jesteśmy zadowoleni.

Zdjęcie: Pixabay

3 komentarze

  • Kaja pisze:

    Bardzo fajny wpis, z pewnością mi się przyda

  • Marta pisze:

    Kurczę, świetnie, że dodałaś ten wpis! Szkoda, że nie było go zanim trafiłam na moje work & travel, byłoby mi o wiele łatwiej 😀 Ale kto wie, może jeszcze wybiorę się na jeszcze jeden taki wypad? A póki co podeślę znajomym – przyjaciółka mówiła ostatnio, że zastanawia się nad finansami za granicą 😀 Dzięki!

  • Inga pisze:

    Chętnie przetestuję taką aplikację 🙂

Leave a Reply