Skip to main content


© The Gospo’s

Ciekawe miejscaWakacje w Australii

5 ulubionych miejsc w Perth. Poleca Marta Socik

By 21 grudnia, 2020No Comments

Wpis gościnny – ulubione miejsca Polaków mieszkających w Australii.

Mówią, że Perth to jedno z najbardziej słonecznych miast na świecie – i za to je kocham. Jak najwięcej godzin spędzonych na świeżym powietrzu, niezliczona ilość plaż i ta niesamowita przyroda. Perth to wielokulturowa społeczność z wypełnionym po brzegi kalendarzem wydarzeń i festiwali. Ogromny wybór ciekawych zakątków.

Dzisiaj mam dla was kilka moich ulubionych restauracji, plaż i sklepów w Perth. 

Satchmo Café

W północnym Perth znajduje się urocza kawiarnia z vintage dekorem. Satchmo łączy w sobie miłość właścicieli do kuchni i muzyki Nowego Orleanu, jednocześnie honorując żydowskie pochodzenie rodziny. Słuchasz muzyki jazzowej i delektujesz się bajglem, tradycyjnym rosołem żydowskich z knedlami lub moim ulubionym ciastem “babką”.

Madalena’s Bar

Madalena’s Bar to moje top, jeśli chodzi o restauracje serwujące owoce morza – seafood jest świeży i pyszny. Dodatkowo, jeśli chcecie przenieść się na chwilę w europejskie klimaty, to miejsce dla was – wnętrze i atmosfera przypominają mi trochę warszawskie knajpki. I koniecznie, jeśli tęsknicie za polskim chlebem, zamówcie sobie jako dodatek chleb wypiekany na miejscu, który przypomina smakiem ten z dzieciństwa. Po prostu jak nasz polski chleb!

Shoalwater Beach

Shoalwater Beach w Rockingham jest jedną z najprzyjemniejszych plaż w okolicach Perth. Znajduje się około 50 minut jazdy na południe od centrum. Plaża Shoalwater jest przepiękna – biały piasek, turkusowa woda i prawie nie ma fal – idealnie by spokojnie popływać i się zrelaksować. Widoki też są świetne – z brzegu widać wsypy Penguin oraz Seal islands (które swoją drogą też polecam odwiedzić). Szczęśliwi będą również fani snorklowania, bo powirzchnią dzieją się cuda.

Cool Room Café & Old Value Vintage Shop

Cool Room Café to kawiarnia w stylu retro, miejsce ukryte w tętniącym życiem Fremantle. Niesamowita atmosfera w tej malej, ale uroczej kawiarni zachwyca najbardziej w niedzielne popołudnia – grają tu wtedy zespoły bluesowe. „Drzwi obok” znajduje się vintage shop „Old Value”,  gdzie znajdziecie przeróżne retro skarby.

Point Walter Reserve

Rezerwat Point Walte to fantastyczna część miasta Perth i idealny wybór na piknik przy plaży oraz leniwą kąpiel. Polecam spacer mielizną (tzw. „sandbar”), która znajduje się… pośrodku rzeki Swan River, płynącej przez środek miasta!

Kim jest Marta Socik, autorka tekstu:

Cześć wszystkim! Nazywam się Marta i mieszkam w Perth od 4 lat. To miasto nazywam już swoim domem i cieszę się, kiedy mogę innym pokazywać jego uroki. Jestem zakręcona na punkcie vintage, podróży i dobrego jedzenia. Kocham co weekendowe eksplorowanie nowych miejsc w Perth i okolicach.  

INSTAGRAM Beauty Look By Marta

Na naszym Instagramie, Where is Juli + Sam, Marta pokazywała Perth. Relację znajdziecie w wyróżnionych.

Więcej o Perth i okolicach znajdziecie w tekście PERTH: Co warto zrobić i zobaczyć.

Poczytajcie o ulubionych miejscach Polaków mieszkających w Sydney czy Sunshine Coast.

Leave a Reply